Složit se u krbu a jen tak dívat do jeho žhavých plamenů je magické, na tom se shodneme asi všichni. Inspirujte se, jak si toto epicentrum rodinné pohody ještě trochu zkrášlit.
Usaďte se. Krb je místo, které vyzařuje teplo domova obrazně i doslovně. Pokud se vaše pohovka nachází od něj příliš daleko, je třeba si udělat sezení blíže.
Přitáhněte k němu koberec, přidejte polštáře, taburetky, deky, podnos se svíčkou či s horkým grogem… Cokoli je vašemu srdci milé a evokuje vám pohodlí, ke krbu s tím. Samozřejmě, bezpečnost je prvořadá.
V záplavě světla. Svíčky, lucerny, vojtěšky, svícny… Kdo řekl, že nemohou sekundovat ohni v krbu? Poukládejte je po stranách, zapalte a znásobíte si tak magickou sílu plamenů, která bude hrát působivé divadlo zejména večer.
K topení v krbu používejte zejména suché a tvrdé dřevo. Vhodný je dub, buk, habr, jasan, kaštan, bříza, akát i ovocné stromy. Jehličnany hoří velmi rychle a pryskyřice z nich zanáší a ucpává komíny.
Řetězy. V případě, že v krbu nezakládáte oheň dennodenně, ozdobte ho chvojím, na který upevníte světelný řetěz, táhnoucí se směrem dolů. Nebude-li čas zakládat oheň, i toto řešení navodí sváteční atmosféru.
Jako v přírodě. Možná to bude chtít trošku aranžérské dovednosti, ale nebojte se, určitě ji v sobě objevíte.
Vytvořte si z přírodních materiálů dlouhá „rozcuchaná“ aranžmá a upevněte je na krbovou římsu. Jednou z možností je použít aranžérskou hmotu.
Návrat do dětství. Prázdná stěna nad krbem snese i takovou milou výzdobu, kterou vytvoříte raz dva a určitě vám s ní rády pomohou i děti.
Větve ozdobte malými visícími dárky různých velikostí, přidejte světelný řetěz a nezapomeňte na strážce ohně.