Nádherná přeměna interiéru na příjemný a světlý byt! Původní panelákový dvoupokojový byt byste ani nepoznali

rodina

Z původního vizuálně nevábného dvoupokoje, který měl v dispozici rezervy, vyčarovala Janka s Michalem tento příjemný, světlý a funkční interiér, který dýchá severskou atmosférou a najdete v něm také prvky stylu boho či urban jungle.

Jana s Michalem s úsměvem vzpomínají na moment, kdy vešli do bytu poprvé. Oranžové a fialové stěny, koupelnové jádro, kuchyň s dřevěným retro obkladem, nepraktická dispozice. První dojem – žádná sláva. Když však uviděli balkonový výhled z nejvyššího patra, svůj názor na potenciál bytu si trochu poopravili. Ani cena nebyla nejhorší, nakonec se tedy rozhodli, že toto bude jejich první společné bydlení.

Místnost v bytě s fialovými stěnami

Dnes, po pěti letech a velmi pěkné rekonstrukci, se hodnota bytu téměř zdvojnásobila. Zatím je zde mladá rodina, do které mezitím přibyla malá Tamarka, spokojená, ale pomalu, ale jistě se začínají rozhlížet po čemsi větším.

Retro zrekonstruovaný byt s vánoční výzdobou
Dvoupokojový startovací byt si Jana s Mišem předělali podle svých představ velmi rychle a velmi vkusně. V prosinci byt koupili a v květnu se už stěhovali do „nového“. Takhle to u nich vypadá v období Vánoc.

Pojďme se však podívat na tento milý startovací byt, který se pod rukama šikovných majitelů změnil oproti původnímu stavu k nepoznání. „Byt jsme koupili v prosinci a v květnu jsme se stěhovali. Chtěli jsme být už konečně ve svém, vyletět z rodičovského hnízda,“ vzpomíná Janka.

Časově i technicky nejnáročnějším projektem rekonstrukce bylo vybourání otvoru v nosné stěně mezi kuchyní a obývacím pokojem. Když dostali posudek od statika, pustili se do bouracích prací. Přitom se rozhodli, že do bytu vpustí více světla předěláním kuchyňského okna na balkonové dveře. Podlahu v kuchyni pro velké nerovnosti zvedli. Schůdek ji opticky vymezuje od obývacího pokoje a dennímu prostoru to dává dynamiku.

A pak se zde řešily všechny ty ostatní rekonstrukční práce, jako nová elektrika, podlahy, stěny. Měnila se i plastová okna, protože ta původní se majitelům zdála místy plesnivé. V podstatě celý byt předělali od podlahy až po stropy. Na odborné práce si najali partie řemeslníků a to, co věděli, na co si troufali, si Jana s Miškem udělali sami. „Původní omítky jsme oškrabovali spolu s celou rodinou několik dní. Veškerý nábytek i kuchyňskou linku jsme si také složili sami. Dá se říci, že jsme ve skládání nábytku z Ikey už opravdu dost dobří,“ směje se Janka.

Po vstupu do bytu se ocitnete v menší chodbě, která je ovšem dostatečně široká na to, aby se do ní vešel pracovní koutek i věšák na oblečení. Z chodby po levé straně vedou dveře do ložnice, a pokud pokračujete rovně, ocitnete se v obýváku, ze kterého dohlédnete až do kuchyně a na balkon na levé straně. Vpravo je za stěnou ukryto samostatné WC a koupelna se sprchovým koutem.

A jak vyřešila mladá rodina odkládací prostor v nevelkém bytě tak, aby nebyly oba pokoje zaklízené nábytkem? Celou jednu stěnu v obýváku tvoří nenápadné bílé skříně, které pojaly vše, co rodina na život potřebuje – od oblečení až po sezónní záležitosti. „Nechtěla jsem posuvný „rolldor“, ale push-to-open systém otevírání, aby skříně působily kompaktním dojmem bez rušivých prvků. A podařilo se. Pokud na ně neupozorníme, působí jako jednolitá nenápadná bílá stěna a přesně o to mi šlo,“ vysvětluje Janka. Mimochodem, když byt koupili, už měla v hlavě jasnou představu, jak bude po rekonstrukci vypadat. To, že ji baví interiérový design, nám ani nemusí prozrazovat. Vidno to tady na „každém rohu“.

Šedá kuchyně s dřevěnou podlahou
Když Jana spatřila v prodejně tuto šedou kuchyňskou linku, řekla si, že ji jednou musí mít. Součástí byl i krásný bílý keramický dřez, ale když mladá dvojice časem zjistila, že přece jen nutně potřebuje na život i myčku nádobí, nemělo je překvapilo, že se jim podeň nevejde. Museli ho tedy oželet a nahradit kovovým. Zdroj: Miro Pochyba

Byt jako celek působí velmi čistým, příjemným a kompaktním dojmem, přičemž o specifickou atmosféru se postaraly pokojové rostliny, textilie, umění a vhodně zvolené doplňky, s nimiž majitelka ráda a často „kouzlí“ podle nálady. Styl bytu by se dal charakterizovat jako severský, jelikož základ tvoří dominantní bílá barva s doplňkovou hnědou v podobě dřeva a nadčasovou šedou. Najdete zde však i odkaz na styl boho a zároveň absolutní trendy urban jungle – jelikož jeden z hlavních úkolů zde hrají i rostliny. „Pokud bychom mohli po letech něco změnit, asi bychom dali na otvor mezi kuchyní a obývacím pokojem posuvné prosklené dveře.

Další články autora

Vše, co musíte vědět o online peněženkách

Stále větší část našich životů se odehrává ve světě internetu. Lidé se zde seznamují, pracují...

Školka v mobilu online aneb jak funguje elektronická matrika?

Trh se specializovanými softwary vykazuje v posledních několika letech obrovský růst. Není se čemu divit, protože...

Víte, která společnost je špičkou v logistice a ráda pomůže s přepravou i vám?

Ať už jste malá nebo velká společnost, pokud potřebujete přepravovat své výrobky, je důležité, aby...

Prodej firmy aneb chcete restrukturalizovat podnik?

Řada ekonomů předpovídá, že v průběhu nadcházejících několika měsíců se tuzemská ekonomika propadne do ještě silnější...

Nejnovější články

Vše, co musíte vědět o online peněženkách

Stále větší část našich životů se odehrává ve světě internetu. Lidé se zde seznamují, pracují...

Školka v mobilu online aneb jak funguje elektronická matrika?

Trh se specializovanými softwary vykazuje v posledních několika letech obrovský růst. Není se čemu divit, protože...

Víte, která společnost je špičkou v logistice a ráda pomůže s přepravou i vám?

Ať už jste malá nebo velká společnost, pokud potřebujete přepravovat své výrobky, je důležité, aby...
- Reklama -PR článek